Cesta do Thajska

Miluju cestování a mám to štěstí, že se mé kamarádky se mnou plaví na stejné vlně, a tak každé tři roky, kdy už máme našetřeno dost peněz, vyjíždíme do zahraničí. Tentokrát naše volba padla na Thajsko. A protože nerady jezdíme přes cestovní kanceláře, zařizovaly jsme si cestu sami. Na internetu jsme si vytipovaly nejvhodnější domu k získání levných letenek, aby se nám cesta zbytečně neprodražila, a pak jsme na internetu hledaly nějaký pěkný hotýlek, kde bychom se mohly ubytovat. Nakonec jsme zvolily ubytování na Phi Phi. A taky tu byla ta nepříjemná maličkost s vyřizováním víza do Thajska, očkováním a cestovním pojištěním.

Očkování a pojištění nás celkem vyšlo každou na 3000 Kč. Vždycky je lepší si připlatit, protože, kdyby došlo k nějakému incidentu se zavazadly nebo by některé z nás onemocněla, horko těžko bychom pak na místě sháněly potřebnou hotovost. Pak jsme na internetu našly společnost, která za nás víza do Thajska vyřídila. Líbilo se mi, že stačilo vyplnit z pohodlí domova pár formulářů, přidat standardní pasovou fotografii, kopii pasu a pár dalších papírů, zalepit je do obálky a poslat na adresu firmy a za pár dnů jsme měly víza do Thajska v ruce.

V Thajsku jsme celkem strávily dvanáct dní plných pohody. Bydlely jsme v bungalovech kousek od pláže. Cena vychází zhruba na 1000 – 1200 THB za noc za bungalov (mimo sezonu), který je určený max. pro 2 osoby. Měly jsme tam i vlastní toaletu, sprchový kout a k lenošení houpací síť na verandě. I přes to, že jsme jely už v květnu, jsem se krásně opálila a především jsem si pořádně odpočinula od stresu v práci.  A systém shánění levných letenek, ubytování i víz do Thajska či jiných destinací budeme uplatňovat i v budoucnu. Není to o moc náročnější než vyřizování s cestovkou a vyjde to levněji.

Zkušenosti z cest